Stanowisko do kalibracji manometrycznej rurki Bourdona

Nr kat.: H3A
Liczba odwiedzin: 1170
Typ urządzenia Urządzenie dydaktyczne
Poziom kształcenia Szkoła średnia ogólnokształcąca
Karta katalogowa produktu (ENG) Link »»»
Katalog produktów producenta Link »»»

H3a 04

Stanowisko dydaktyczne do kalibracji manometru typu: Manometryczna Rurka Bourdona z wykorzystaniem obciążników.

Manometry Bourdona spotykane są w wielu zastosowaniach inżynierskich. Stanowisko do kalibracji manometrycznej rurki Bourdona umożliwia zapoznanie się z teorią funkcjonowania tego urządzenia. Zestaw umożliwia obserwację mechanizmów pracy, kalibrację manometru oraz porównanie wyników doświadczeń z wartościami teoretycznymi.

Manometr połączony jest z testerem obciążnikowym. Wyposażony jest również w przezroczystą tarczę, co umożliwia obserwację mechanizmów wewnątrz urządzenia. W celu skalibrowania manometru uczniowie/studenci umieszczają na testerze dodatkowe obciążniki. Oddziałują one na tłoczek ze znaną siłą. Tłoczek ma również znaną powierzchnię, a więc możliwym jest obliczenie ciśnienia, z jakim oddziałują na niego odważniki. Rurka Bourdona jest połączona z tłoczkiem za pomocą elastycznego wężyka zawierającego wodę, która „transportuje” ciśnienie. Studenci dodają i odejmują odważniki, każdorazowo odczytując wskazywaną wartość ciśnienia. Odpowiednie opracowanie uzyskanych wyników i poprzez ich porównanie z wartościami teoretycznymi możliwym jest określenie błędu, jakim obarczone były odczyty, oraz wskazanie prawdopodobnej przyczyny.

Wymiary i waga: 320 mm x 160 mm x 250 mm, 11,2 kg

Każdy moduł i stanowisko eksperymentalne wyposażone są w instrukcję obsługi i/lub materiał dydaktyczny[1].

Gwarancja: 5 lat

Stanowisko umożliwia przeprowadzenie eksperymentów z zakresu:

  • Zasada działania, zastosowanie i kalibracja manometrycznej rurki Bourdona

 [1] Więcej na ten temat dowiesz się przesyłając zapytanie na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Warszawa, Wojskowa Akademia Techniczna, Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji

Pracownia mechanika płynów WAT

Pracownię mechaniki płynów i hydrologii Wojskowej Akademii Technicznej wyposażyliśmy w Kompletne stanowisko do wykonywania pomiarów ciśnienia (H30)którego jednym z elementów jest Stanowisko do kalibracji manometrycznej rurki Bourdona (H3a). Ponadto w pracowni znajdują się:

 


Szczecin, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska

Z Krakowa (czyli siedziby MGS Nauka) do Szczecina jest kawał drogi, ale i tam znaleźć można pracownie, które wyposażyliśmy. W pracowni mechaniki płynów ZUT znajduje się Stanowisko do kalibracji manometrycznej rurki Bourdona (H3a) a także:

Zapytaj o produkt