Motoryzacja

Stanowiska w kategorii Motoryzacja to idealne wyposażenie zarówno dla pracowni zawodowych szkół samochodowych, jak i laboratoriów uczelni technicznych. Umożliwiają przejrzystą demonstrację budowy, najważniejszych funkcji i parametrów pracy silników spalinowych, maszyn elektrycznych oraz instalacji elektryki i elektroniki stosowanej w samochodach, ale też innych typach pojazdów. Zostały one przystosowane do potrzeb dydaktycznych - są bezpieczne i proste w obsłudze. Ćwiczenia praktyczne uczą, jak prawidłowo wykonywać diagnostykę, prowadzić pomiary i sterować pracą kluczowych w motoryzacji urządzeń, układów i instalacji.

Zachęcamy też do zajrzenia do takich kategorii jak: Elektrotechnika i Modele przekrojowe i funkcjonalne 

  • Filtruj
Producent: Matrix TSL
Nr kat.: EM7632 / EM6637
Liczba odwiedzin: 1811

System modułowy do szkolenia z obsługi i badania nawet do sześciu różnych typów silników elektrycznych.

Nr kat.: TD200
Liczba odwiedzin: 1590

Uniwersalne stanowisko z wszechstronnym oprzyrządowaniem służącym do przeprowadzania badań na silnikach spalinowych. Wyposażone jest ono między innymi w dynamometr hydrauliczny i umożliwia pomiar momentu obrotowego, pomiar zużycia powietrza czy pomiar temperatury spalin.

Nr kat.: TD201
Liczba odwiedzin: 1208

Wysokiej jakości, bardzo efektywny, jednocylindrowy, czterosuwowy, benzynowy silnik spalinowy przeznaczony do współpracy ze stanowiskiem do badania małych silników spalinowych (TD200). Możliwym jest określenie m.in. średniego ciśnienia użytecznego – wartość hamowana i wyznaczenie krzywych przebiegu pracy silnika.

Nr kat.: TD211
Liczba odwiedzin: 1161

Wysokiej jakości benzynowy silnik spalinowy przeznaczony do celów dydaktycznych. Dzięki odpowiednim modyfikacjom można w nim zainstalować miernik mierzący ciśnienie głowicy cylindra i urządzenie odczytujące kąt obrotu wału korbowego przez co możliwa jest analiza cyklu pracy silnika.

Nr kat.: TD202
Liczba odwiedzin: 1157

Wysokiej jakości, bardzo efektywny, jednocylindrowy, czterosuwowy, silnik spalinowy z zapłonem samoczynnym. Zaprojektowany do celów edukacyjnych. Umożliwia przeprowadzenie ciekawych i rzeczowych eksperymentów. Pojemność silnika to 232 cm3, a jego moc netto to 3,75 kW przy prędkości obrotowej 3000 obr/min.

Nr kat.: TD212
Liczba odwiedzin: 1214

Wysokiej jakości silnik z zapłonem samoczynnym stanowiący rozbudowany model dydaktyczny. Silnik ma zmodyfikowane elementy takie jak: głowica cylindra i korba. Dzięki temu możliwym jest zainstalowanie miernika ciśnienia głowicy cylindra i urządzenia do odczytu kąta obrotu wału korbowego.

Nr kat.: GT185
Liczba odwiedzin: 563

Urządzenie dydaktyczne do demonstracji zasady działania dwuwałowej turbiny gazowej oraz badania charakterystyki jej pracy.

Poziom kształcenia
  • Szkoła średnia ogólnokształcąca
  • Szkoła średnia techniczna
Nr kat.: GT100
Liczba odwiedzin: 586

Urządzenie dydaktyczne do demonstracji działania silnika turboodrzutowego oraz badania charakterystyki jego pracy.

Poziom kształcenia
  • Szkoła średnia ogólnokształcąca
  • Szkoła średnia techniczna
Nr kat.: GT100RS
Liczba odwiedzin: 586

Urządzenie dydaktyczne do demonstracji działania silnika turboodrzutowego z układem dopalania gazów wylotowych oraz badania charakterystyki jego pracy.

Poziom kształcenia
  • Szkoła średnia ogólnokształcąca
  • Szkoła średnia techniczna
Nr kat.: TD300
Liczba odwiedzin: 1202

Uniwersalne stanowisko rekuperacyjne z wszechstronnym oprzyrządowaniem służącym do przeprowadzania badań na silnikach spalinowych (o mocach do 10 kW). W połączeniu z jednym z silników firmy TecQuipment umożliwia przeprowadzenie badań i demonstrację najważniejszych funkcji silnika.

Nr kat.: TD301
Liczba odwiedzin: 1190

Wysokiej jakości, bardzo efektywny, jednocylindrowy, czterosuwowy, benzynowy silnik spalinowy przeznaczony do współpracy z rekuperacyjnym stanowiskiem do badania silników spalinowych (TD300).

Nr kat.: TD302
Liczba odwiedzin: 1050

Wysokiej jakości, bardzo efektywny, jednocylindrowy, czterosuwowy, silnik spalinowy z zapłonem samoczynnym przeznaczony do współpracy z rekuperacyjnym stanowiskiem do badania silników spalinowych (TD300).

Nr kat.: TD300a
Liczba odwiedzin: 1293

Kalorymetr gazowy przeznaczony do współpracy z rekuperacyjnym stanowiskiem do badania silników spalinowych. Urządzenie to mierzy zawartość ciepła w gazach wylotowych i pozwala na określenie strat energii w nich zawartych i uwzględnienie ich w całkowitym bilansie energetycznym pracy silnika.

Nr kat.: AVF1
Liczba odwiedzin: 1183

Miernik do dokonywania objętościowych pomiarów zużycia paliwa przez silniki współpracujące ze stanowiskami dydaktycznymi firmy TecQuipment.

Nr kat.: DVF1
Liczba odwiedzin: 1023

Miernik przeznaczony do dokonywania objętościowych pomiarów zużycia paliwa przez silniki spalinowe.

Nr kat.: ECA100
Liczba odwiedzin: 1093

Urządzenie umożliwiające określenie i badanie zależności pomiędzy kątem przesunięcia wału korbowego lub objętością, a ciśnieniem wewnątrz cylindra podczas pracy silnika spalinowego, a także poznanie zagadnień tj. wyznaczenie mechanicznej sprawności silnika, obieg termodynamiczny silnika spalinowego.

Nr kat.: ECA101
Liczba odwiedzin: 1018

Czujnik do pomiaru ciśnienia głowicy cylindra.

Nr kat.: ECA102
Liczba odwiedzin: 1040

Przyrząd do pomiaru kąta obrotu wału korbowego.