Modele przekrojowe i funkcjonalne

W kategorii Modele przekrojowe i funkcjonalne prezentujemy pomoce dydaktyczne, które umożliwiają zapoznanie się z trudnodostępnymi w normalnych warunkach częściami układów napędowych, paliwowych, zawieszenia itd. Głównym obszarem tematycznym jest motoryzacja. Ze względu na nietypowość tej kategorii - w porównaniu do reszty oferowanych przez nas pomocy dydaktycznych - prezentowane modele zdecydowaliśmy się podzielić na podkategorie według układów, których dotyczą, a każdy "produkt" to tak naprawdę podkategoria lub zbiór modeli powiązanych tematycznie. Ponadto, wśród produktów można wyróżnić :

  • Modele przekrojowe - z wyciętą częścią obudowy w celu wyeksponowania wewnętrznych elementów roboczych. Wnętrza modeli są pomalowane, co podnosi ich estetykę, poprawia czytelność zasady działania oraz zabezpiecza przed korozją. W miarę możliwości staramy się zachować ich funkcjonalność do celów pokazowych.
  • Modele funkcjonalne - w których nacisk jest położony na przedstawienie funkcji danej części czy układu.
  • Zestawy części (ang. model board) - dostarczane w niewielkich rozmiarów pudełkach, zależnie od tematu umożliwiające porównanie różnych typów części tego samego zastosowania lub prezentację i łączenie ze sobą elementów składowych większego zespołu

Warto zaznaczyć, że zaprezentowane poniżej produkty stanowią tylko wycinek obszernej oferty firmy Christiani z tego zakresu. Jeśli przedmiotem Państwa zainteresowania jest sprzęgło innego typu lub konkretny rodzaj silnika, to zachęcamy do kontaktu

  • Filtruj
Producent: Christiani
Nr kat.: 54739
Liczba odwiedzin: 39

Model przekrojowy przekładni walcowej z ręcznym kołem do wprowadzenia mechanizmu w ruch.

Producent: Christiani
Nr kat.: 54740
Liczba odwiedzin: 31

Model przekrojowy przekładni stożkowej z ręcznym kołem do wprowadzenia mechanizmu w ruch.

Producent: Christiani
Nr kat.: 54741
Liczba odwiedzin: 25

Model przekrojowy przekładni ślimakowej z ręcznym kołem do wprowadzenia mechanizmu w ruch.

Producent: Christiani
Nr kat.: 73345
Liczba odwiedzin: 25

Model przekrojowy cylindra silnika Diesla umożliwiający demonstrację działania m.in. zaworów, świec żarowych i dyszy wtryskowej.

Producent: Christiani
Nr kat.: 72523
Liczba odwiedzin: 24

Model przekrojowy gaźnika dwustopniowego z opcją demonstracji zasady działania dysz, zaworów i dławnic.