Polecane materiały wideo:

Na to kontrowersyjne pytanie stara się udzielić odpowiedzi przedsiębiorca Eddy Zhong, który osiągnął w bardzo młodym wieku wiele sukcesów biznesowych.
Eddy jest także założycielem programu Leangap, który pomaga uczniom szkół średnich zakładać własne firmy.

Poniższy materiał wideo jest w języku angielskim.

 

Współpraca, komunikacja, krytyczne myślenie oraz kreatywność powinny być obecne we wszystkich klasach – tak twierdzi Joe Ruh, nauczyciel biologii uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami za osiągnięcia pedagogiczne.

Poniższy materiał wideo jest w języku angielskim.

 

Jak wyglądają przestrzenie edukacyjne, w których będziemy nauczać i uczyć się w przyszłości? Jakie koncepcje pomieszczeń, w których odbywa się nauczanie pasują do edukacji jutra i nauczania „umiejętności XXI wieku”? Nowoczesne koncepcje pedagogiczne oraz dydaktyczne wymagają nowych koncepcji organizacji sal wykładowych i lekcyjnych, konwencjonalna „szkoła korytarzowa” jest już przeżytkiem.
Z poniżej opublikowanego wideo, będącego zbiorem prezentacji nowoczesnych praktyk oraz metod nauczania dowiemy się o inspirujących rozwiązaniach w zakresie budownictwa oraz kreowania edukacyjnej przestrzeni jutra. Odkryjemy też, jak optymalnie połączyć nauczanie z przestrzenią, w której się ono odbywa.
Prezentacja została przygotowana przez firmę WALDNER Group. Poniższy materiał wideo jest w języku angielskim.

Rita Pierson, nauczycielka od 40 lat, usłyszała kiedyś, jak kolega powiedział: "Nie płacą mi, żebym lubił dzieci". Jej odpowiedź: "Dzieci nie uczą się od ludzi, których nie lubią". Wezwanie do wychowawców, by uwierzyli w swoich uczniów i rzeczywiście nawiązali z nimi kontakt na prawdziwym, ludzkim, osobistym poziomie.

System edukacji, z którego korzystamy na dzień dzisiejszy został stworzony w zupełnie innych czas niż aktualne. Przez to nie jest dostosowany do współczesnych realiów. Zobacz jakie rozwiązanie tego problemu proponuje Sir Ken Robinson.