Aerodynamika

Aerodynamika nabiera nowego wymiaru, gdy można ją zobaczyć!

Stanowiska dydaktyczne z zakresu aerodynamiki znajdą swoje zastosowanie w pracowniach, w których odbywa się kształcenie z przedmiotówmechanika płynów, aerodynamika, jachtów, obiektów latających, samochodów wyścigowych, inżynieria środowiska.

 

W naszej ofercie znajdziesz: tunele poddźwiękowe (o różnych wymiarach sekcji roboczej: nastawiany na blat 125, oraz wolnostojące 300, 450 i 600 mm) i tunele naddźwiękowe do pracy cyklicznej lub ciągłej, stanowisko do wizualizacji przepływu z wykorzystaniem strug dymu, stanowisko do badania przepływu powietrza przez dyszę de Lavala, stanowisko do demonstracji lotu samolotu oraz kompaktową jednostkę podstawową z dedykowanymi, wymiennymi modułami, które umożliwiają w sposób precyzyjny zaprezentowanie wybranych zjawisk.

 

Na wszystkie stanowiska z aerodynamiki udzielamy 5-letniej gwarancji ! 
Producent: TecQuipment Ltd
Nr kat.: AF41
Liczba odwiedzin: 1413

Stanowisko tunelu aerodynamicznego wyposażone w model samolotu oraz realistyczną aparaturę kontrolną umożliwiające zbadanie szerokiego zakresu zasad związanych z lotem samolotu.

Producent: TecQuipment Ltd
Nr kat.: AF1300
Liczba odwiedzin: 786

Poddźwiękowy tunel aerodynamiczny z sekcją roboczą o wymiarach 300 mm x 300 mm x 600 mm.

Producent: TecQuipment Ltd
Nr kat.: AF300
Liczba odwiedzin: 1486

Stanowisko przeznaczone do badania przepływu powietrza wokół dwuwymiarowych modeli przy prędkościach naddźwiękowych w pracy cyklicznej.

Producent: TecQuipment Ltd
Nr kat.: AE1005V
Liczba odwiedzin: 196

Kompaktowe urządzenie do nauczania podstaw przekształcania energii kinetycznej wiatru w energię elektryczną za pomocą turbiny wiatrowej o poziomej osi obrotu. Stanowisko umożliwia montaż łopatek własnego projektu, wydrukowanych na drukarce 3D.

Producent: TecQuipment Ltd
Nr kat.: AF10
Liczba odwiedzin: 1407

Mobilna jednostka podstawowa zapewniająca stały przepływ powietrza dla modułów eksperymentalnych laboratorium Aerodynamiki.

Producent: TecQuipment Ltd
Nr kat.: AF11
Liczba odwiedzin: 737

Moduł eksperymentalny do przeprowadzania pomiarów rozkładu ciśnienia w zwężeniu związanych z wyprowadzaniem i sprawdzaniem równania Bernoulliego.

Producent: TecQuipment Ltd
Nr kat.: AF12
Liczba odwiedzin: 686

Moduł umożliwiający zbadanie siły oporu aerodynamicznego oddziałującej na modele o tej samej powierzchni czołowej, ale różnym kształcie.

Producent: TecQuipment Ltd
Nr kat.: AF13
Liczba odwiedzin: 608

Moduł umożliwiający wykonanie analizy wypływu strumienia powietrza do otoczenia, a także jego załamania się wraz z oddalaniem się od miejsca wypływu oraz rozkładu prędkości.

Producent: TecQuipment Ltd
Nr kat.: AF14
Liczba odwiedzin: 635

Moduł eksperymentalny umożliwiający badanie warstwy przyściennej występującej przy przepływie wokół gładkiej i chropowatej płaskiej powierzchni. Na wyposażeniu znajduje się również rurka Pitota do pomiaru prędkości.

Producent: TecQuipment Ltd
Nr kat.: AF15
Liczba odwiedzin: 574

Moduł eksperymentalny do badania promieniowego rozkładu ciśnienia w kolanie wentylacyjnym, a także rozkładu ciśnienia na wewnętrznej i zewnętrznej ścianie kolana.