Wytrzymałość materiałów

Stanowiska dydaktyczne z zakresu wytrzymałości materiałów znajdą swoje zastosowanie w pracowniach laboratoryjnych, w których odbywa się kształcenie na kierunkach: budownictwo, inżynieria materiałowa, mechanika i budowa maszyn, fizyka techniczna.

 

Stanowiska z kategorii głównej wytrzymałość materiałów podzieliliśmy na dwie podkategorie tematyczne:

  • Konstrukcje - W tej podkategorii zebrana jest seria modułowych stanowisk STS. Oznacza to, że na specjalnie przystosowanej ramie STS1 można zamontować jeden z 21 wymiennych modułów eksperymentalnych. Każdą jednostkę STS1 wyposażono w interfejs umożliwiający połączenie z komputerem i dedykowanym oprogramowaniem. Poszczególne moduły umożliwiają badanie sił, naprężeń i odkształceń występujących w belkach, kratownicach i konstrukcjach ramowych pod wpływem obciążenia.
  • Badania materiałowe - W tej podkategorii znajdują się uniwersalne stanowiska do przeprowadzania prób wytrzymałościowych, takie jak SM1000 i MF40, a także stanowiska dedykowane do przeprowadzania prób rozciągania, skręcania, twardości, udarności, sztywności, zginania, pełzania... i nie tylko. Czyli wszystko, co niezbędne w tematycznej pracowni laboratoryjnej.

 

Na wszystkie zestawy i stanowiska z wytrzymałości materiałów udzielamy 5-letniej gwarancji !