Typ urządzenia | Urządzenie dydaktyczne |
Karta katalogowa produktu (ENG) | Link »»» |
Katalog produktów producenta |
Stanowisko do badania regulatorów prędkości obrotowej (TM1027) wyposażone jest w silnik o zmiennej prędkości obrotowej. Wał zakończony jest uniwersalną platformą, do której mocuje się jeden z regulatorów: Proella, Portera lub Hartnella. Każdy z nich wykorzystuje obracające się ciężarki (masy) i dźwignie, które podnoszą tulejkę. W regulatorach Proella i Portera siła odśrodkowa przeciwdziała sile grawitacji, natomiast Hartnell wykorzystał w swoim rozwiązaniu ściskanie sprężyny. Czujniki na stanowisku mierzą pozycję tulei w zależności od prędkości obrotowej. Dodatkowe ciężarki i sprężyny umożliwiają badanie wpływu ich parametrów na charakterystykę regulatora, podobnie jak zmienna długość ramion. Przeźroczysta kopuła z blokadą zapewnia bezpieczne prowadzenie obserwacji lub wymianę elementów.
Panel sterowania umożliwia zgrubną i dokładną regulację prędkości oraz funkcję zatrzymania urządzenia. Wyświetlacz pokazuje prędkość obrotową w liczbie obrotów na minutę oraz radianów na sekundę, a także wysokość uniesienia tulei. Urządzenie jest kompatybilne z zewnętrznym systemem akwizycji danych VDAS® (zamawiany osobno). Umożliwia on przesyłanie danych na komputer w czasie rzeczywistym, wyświetlanie wartości pomiarów i wykresów, automatyczne wykonywanie obliczeń i zapis danych. Dzięki temu wykonywanie eksperymentów jest szybkie i wygodne.
Wymiary i waga ok.: 600 mm x 600 mm x 370 mm, 18 kg
Dodatkowe elementy w zestawie (waga ok. 4 kg):
Każdy moduł i stanowisko eksperymentalne wyposażone są w instrukcję obsługi i/lub materiał dydaktyczny[1].
Gwarancja: 5 lat
Stanowisko wykonane zgodnie z najnowszymi wymogami Unii Europejskiej.
[1] Więcej na ten temat dowiesz się przesyłając zapytanie na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Stanowisko umożliwia przeprowadzenie eksperymentów z zakresu:
Wymagana powierzchnia:
Blat warsztatowy lub stół laboratoryjny z wydzieloną powierzchnią o wymiarach co najmniej 600 mm x 600 mm oraz dodatkowe miejsce na moduł akwizycji danych VDAS-B i komputer, jeśli są używane.
Zasilanie elektryczne:
Gniazdo sieciowe 230 VAC, 50 Hz, jednofazowe z bolcem uziemiającym.
System Akwizycji Danych do montażu na blacie – VDAS-B (MKII)
Urządzenie pozwala na wyświetlanie w czasie rzeczywistym dokonywanych pomiarów, przeprowadzanie kalkulacji, wyrysowywanie wykresów, a także zapisywanie danych na dysk komputera. Przeznaczone do współpracy z wybranymi stanowiskami dydaktycznymi firmy TecQuipment.
Wymiary i waga:
Dodatkowe informacje: