Moduł do wizualizacji przepływu powietrza

Kategoria: Aerodynamika
Producent: TecQuipment Ltd [produkty]
Nr kat.: AF17
Liczba odwiedzin: 465
Typ urządzenia Moduł eksperymentalny
Karta katalogowa produktu (ENG) Link »»»
Katalog produktów producenta Link »»»

 AF17 02

Głównym elementem tego modułu jest specjalnie wyprofilowany kanał wentylacyjny z dużą sekcją roboczą, której jedna ze ścian jest przezroczysta. Wewnątrz kanału znajduje się zespół króćców, z których wydobywają się smugi dymu, które opływają wokół dwuwymiarowych modeli umieszczonych w sekcji roboczej.

Smugi dymu pokazują strefy przepływu ustalonego i nieustalonego, występowanie warstwy przyściennej oraz zjawisko oderwania strugi. Zespół króćców, z których wydobywa się dym jest regulowany i istnieje możliwość przyłożenia ich w pożądanym punkcie w pobliżu modelu. Same modele są łatwo wymieniane.

Ilość produkowanego dymu nie stanowi niebezpieczeństwa, natomiast w celu uniknięcia zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniu, moduł wyposażony jest w długi wąż, który można podłączyć do wylotu powietrza z jednostki podstawowej AF10 i wyprowadzić dym poza pomieszczenie lub do kratki wentylacyjnej.

Wymiary i waga:

  • Wytwornica dymu: 410 mm x 180 mm x 370 mm, 14 kg
  • Moduł AF17: 10,5 kg
  • Olej (CO2): 2,5 l
  • Całość spakowana: 0,32 m3, 42 kg

Każdy moduł i stanowisko eksperymentalne wyposażone są w instrukcję obsługi i/lub materiał dydaktyczny[1].

Gwarancja: 5 lat

Stanowisko umożliwia przeprowadzenie eksperymentów z zakresu:

  • Demonstracja przepływu powietrza wokół różnego rodzaju dwuwymiarowych modeli, m.in. model skrzydła samolotu i model cylindryczny

[1] Więcej na ten temat dowiesz się przesyłając zapytanie na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 AF10 02

Jednostka podstawowa dla modułów laboratorium: Aerodynamika – AF10

Mobilna jednostka podstawowa zapewniająca stały przepływ powietrza dla modułów eksperymentalnych laboratorium Aerodynamiki.

Wymiary i waga: 740 mm x 950 mm x 1900 mm, 125 kg

Karta katalogowa produktu

Zapytaj o produkt