Typ urządzenia | Urządzenie dydaktyczne |
Poziom kształcenia |
|
Karta katalogowa produktu (ENG) | Link »»» |
Katalog produktów producenta | Link »»» |
W pełni samowystarczalne stanowisko dydaktyczne demonstrujące zasadę działania samoczynnego łożyska powietrznego. W doświadczeniach poruszane jest również zagadnienie powstawania wiru półobrotowego.
Główna część urządzenia wyposażona jest w silnik o regulowanej prędkości obrotowej stanowiący źródło napędu dla przekładni pasowej. Przekładnia pasowa obraca wałem łożyska. Wał o wysokiej jakości wykończenia powierzchni obraca się wewnątrz pionowo obciążanej tulei. Obciążenie jest regulowane za pomocą pokrętła, a jego wartość mierzona jest za pomocą czujnika obciążenia. W tulei wykonano króćce do pomiaru ciśnienia rozmieszczone w równych odstępach po jej obwodzie i połączono je z wielokanałowym przetwornikiem z wyświetlaczem.
Moduł napędowy umożliwia użytkownikowi regulację prędkości obrotowej łożyska. Czujnik prędkości obrotowej i czujnik obciążenia tulei połączone są z modułem, dzięki czemu obie te wartości mogą być wyświetlane na cyfrowym wyświetlaczu.
Zarówno moduł napędowy silnika, jak i moduł wielokanałowego przetwornika ciśnienia montowane są na dedykowanej ramie. Na ramie uwzględniono również miejsce dla opcjonalnego systemu akwizycji danych pomiarowych VDAS-F, który umożliwia połączenie stanowiska dydaktycznego z komputerem.
Zastosowanie opcjonalnego systemu akwizycji danych VDAS wraz z dedykowanym oprogramowaniem umożliwia obrazową obserwację rozkładu ciśnień w łożysku w czasie rzeczywistym na wykresie słupkowym.
Wymiary i waga: 1100 mm x 700 mm x 600 mm, 52,5 kg
Każdy moduł i stanowisko eksperymentalne wyposażone są w instrukcję obsługi i/lub materiał dydaktyczny[1].
Gwarancja: 5 lat
Stanowisko wykonane zgodnie z najnowszymi wymogami Unii Europejskiej.
[1] Więcej na ten temat dowiesz się przesyłając zapytanie na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Stanowisko umożliwia przeprowadzenie eksperymentów z zakresu:
Wymagana powierzchnia:
Blat warsztatowy lub stół laboratoryjny z wydzieloną powierzchnią o wymiarach około 1100 mm x 700 mm z uwzględnieniem dodatkowego miejsca na komputer w przypadku wykorzystywania opcjonalnego systemu akwizycji danych.
Zasilanie elektryczne:
Gniazdo sieciowe 230 VAC, 50 Hz, jednofazowe z bolcem uziemiającym.
System Akwizycji Danych do montażu na ramie – VDAS-F (MKII)
Urządzenie pozwala na wyświetlanie w czasie rzeczywistym dokonywanych pomiarów, przeprowadzanie kalkulacji, wyrysowywanie wykresów, a także zapisywanie danych na dysk komputera. Przeznaczone do współpracy z wybranymi stanowiskami dydaktycznymi firmy TecQuipment.
Wymiary i waga:
Dodatkowe informacje:
Karta katalogowa produktu (ang).