Silniki spalinowe i elektryczne

Stanowiska do badania silników spalinowych i elektrycznych to idealne wyposażenie zarówno dla pracowni zawodowych szkół samochodowych, jak i laboratoriów uczelni technicznych. Umożliwiają przejrzystą demonstrację budowy, najważniejszych funkcji i parametrów pracy. Zostały one przystosowane do potrzeb dydaktycznych - są bezpieczne i proste w obsłudze. Ćwiczenia praktyczne uczą, jak prawidłowo wykonywać diagnostykę, prowadzić pomiary i sterować ich pracą. Możliwa jest akwizycja i prezentacja danych pomiarowych za pomocą aplikacji komputerowej.

Każdy zestaw posiada podręcznik dydaktyczny w języku polskim

Producent: Matrix TSL
Nr kat.: EM7632 / EM6637
Liczba odwiedzin: 357

System modułowy do szkolenia z obsługi i badania nawet do sześciu różnych typów silników elektrycznych.

Producent: TecQuipment Ltd
Nr kat.: TD200
Liczba odwiedzin: 899

Uniwersalne stanowisko z wszechstronnym oprzyrządowaniem służącym do przeprowadzania badań na silnikach spalinowych. Wyposażone jest ono między innymi w dynamometr hydrauliczny i umożliwia pomiar momentu obrotowego, pomiar zużycia powietrza czy pomiar temperatury spalin.

Producent: TecQuipment Ltd
Nr kat.: TD201
Liczba odwiedzin: 713

Wysokiej jakości, bardzo efektywny, jednocylindrowy, czterosuwowy, benzynowy silnik spalinowy przeznaczony do współpracy ze stanowiskiem do badania małych silników spalinowych (TD200). Możliwym jest określenie m.in. średniego ciśnienia użytecznego – wartość hamowana i wyznaczenie krzywych przebiegu pracy silnika.

Producent: TecQuipment Ltd
Nr kat.: TD211
Liczba odwiedzin: 643

Wysokiej jakości benzynowy silnik spalinowy przeznaczony do celów dydaktycznych. Dzięki odpowiednim modyfikacjom można w nim zainstalować miernik mierzący ciśnienie głowicy cylindra i urządzenie odczytujące kąt obrotu wału korbowego przez co możliwa jest analiza cyklu pracy silnika.

Producent: TecQuipment Ltd
Nr kat.: TD202
Liczba odwiedzin: 687

Wysokiej jakości, bardzo efektywny, jednocylindrowy, czterosuwowy, silnik spalinowy z zapłonem samoczynnym. Zaprojektowany do celów edukacyjnych. Umożliwia przeprowadzenie ciekawych i rzeczowych eksperymentów. Pojemność silnika to 232 cm3, a jego moc netto to 3,75 kW przy prędkości obrotowej 3000 obr/min.

Producent: TecQuipment Ltd
Nr kat.: TD212
Liczba odwiedzin: 681

Wysokiej jakości silnik z zapłonem samoczynnym stanowiący rozbudowany model dydaktyczny. Silnik ma zmodyfikowane elementy takie jak: głowica cylindra i korba. Dzięki temu możliwym jest zainstalowanie miernika ciśnienia głowicy cylindra i urządzenia do odczytu kąta obrotu wału korbowego.

Producent: TecQuipment Ltd
Nr kat.: GT185
Liczba odwiedzin: 91

Urządzenie dydaktyczne do demonstracji zasady działania dwuwałowej turbiny gazowej oraz badania charakterystyki jej pracy.

Producent: TecQuipment Ltd
Nr kat.: GT100
Liczba odwiedzin: 81

Urządzenie dydaktyczne do demonstracji działania silnika turboodrzutowego oraz badania charakterystyki jego pracy.

Producent: TecQuipment Ltd
Nr kat.: GT100RS
Liczba odwiedzin: 83

Urządzenie dydaktyczne do demonstracji działania silnika turboodrzutowego z układem dopalania gazów wylotowych oraz badania charakterystyki jego pracy.

Producent: TecQuipment Ltd
Nr kat.: TD300
Liczba odwiedzin: 714

Uniwersalne stanowisko rekuperacyjne z wszechstronnym oprzyrządowaniem służącym do przeprowadzania badań na silnikach spalinowych (o mocach do 10 kW). W połączeniu z jednym z silników firmy TecQuipment umożliwia przeprowadzenie badań i demonstrację najważniejszych funkcji silnika.