Stanowisko do wyznaczania środka parcia

Nr kat.: H11
Liczba odwiedzin: 1296
Typ urządzenia Urządzenie dydaktyczne
Karta katalogowa produktu (ENG) Link »»»
Katalog produktów producenta Link »»»

H11 04

Stanowisko umożliwiające studentom zmierzenie momentu spowodowanego naporem (hydrostatycznym) cieczy na całkowicie lub częściowo zanurzoną płaską powierzchnię. Powierzchnia może być ustawiona pionowo lub pod kątem. Pomiary eksperymentalne porównywane są z wynikami analizy teoretycznej.

 

Urządzenie składa się z pionowej płyty, na której naniesiono linie oznaczające kąt i poziom wypełnienia wodą, oraz plastikowego pojemnika, do którego wlewa się wodę. Ściany pojemnika zostały zaprojektowane tak, aby całkowity moment hydrostatyczny oddziaływał tylko na frontową płaską powierzchnię, której dotyczą pomiary. Wartość momentu mierzona jest za pomocą odważników, a skala naniesiona na panel pozwala odczytać wysokość wody w zbiorniku.

 

Do zestawu dołączony jest nietoksyczny barwnik, który ułatwia dokonywanie odczytów ze skali oraz strzykawka umożliwiająca dodawanie i odejmowanie ze zbiornika małych ilości wody.


Wymiary i waga: 460 mm x 400 mm x 160 mm, 4 kg

Każdy moduł i stanowisko eksperymentalne wyposażone są w instrukcję obsługi i/lub materiał dydaktyczny[1].

Gwarancja: 5 lat


Stanowisko umożliwia przeprowadzenie eksperymentów z zakresu:

  • Badanie zależności pomiędzy naporem hydrostatycznym i ciśnieniem słupa wody dla całkowicie i częściowo zanurzonej płaskiej powierzchni ustawionej pionowo lub pod kątem
  • Porównanie rzeczywistej i teoretycznej wartości naporu hydrostatycznego na całkowicie lub częściowo zanurzoną powierzchnię płaską przy różnych wartościach ciśnienia słupa wody
  • Teoretyczne wyznaczanie usytuowania środka parcia na całkowicie lub częściowo zanurzoną powierzchnię płaską

[1] Więcej na ten temat dowiesz się przesyłając zapytanie na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapytaj o produkt