Typ urządzenia | Jednostka podstawowa - wymaga przynajmniej jednego modułu eksperymentalnego |
Karta katalogowa produktu (ENG) | Link »»» |
Katalog produktów producenta |
Rama dla modułów eksperymentalnych z zakresu Mechaniki Klasycznej (ES1) służy do montażu dedykowanych modułów doświadczalnych o kodach towarowych ES2-ES19 wymienionych poniżej i szczegółowo opisanych w dedykowanych podstronach. Ramę do przeprowadzania eksperymentów należy postawić na biurku lub blacie stołu warsztatowego. Następnie do panelu przymocowuje się elementy wybranego zestawu tak, aby móc zademonstrować wybrane zagadnienie mechaniki klasycznej w mniejszej lub większej grupie uczniów lub studentów.
Rama składa się z dwóch podpór i panelu głównego. Wszystkie komponenty wykonano z grubej, perforowanej blachy, dzięki czemu ramę i komponenty zestawu doświadczalnego można zmontować w dowolnej, wymaganej konfiguracji.
W zestawie z ramą ES1 dostarczany jest materiał dydaktyczny w formie dokumentu elektronicznego (na płycie CD, pendrivie lub przesłany w postaci linku do pobrania). Materiał ten zawiera opracowane karty pracy, które można wydrukować dla uczniów, instrukcje przeprowadzania eksperymentów oraz wskazówki pomocne dla nauczyciela (np. odpowiedzi na ważne pytania) przygotowane dla każdego zestawu z serii ES. Poprzez zmianę punktów mocowania elementów zestawów na panelu zmienia się parametry przeprowadzanego eksperymentu poszerzając ich zakres np. dla większej grupy uczniów.
Ramy ES1 można zakupić w dowolnej konfiguracji ilościowej z dowolnymi z pośród modułów eksperymentalnych lub w jednym z zestawów tematycznych.
Wymiary i waga:
Gwarancja: 5 lat
Każde urządzenie wyposażone jest w instrukcję obsługi.
Do jednostki podstawowej ES1 przeznaczone są moduły doświadczalne:
Kompletny zestaw Mechanika Klasyczna z wózkiem – ESF
W skład zestawu wchodzi:
Zestaw siły i momenty sił – ESB1
W skład zestawu wchodzi:
Zestaw „badanie materiałów” – ESB2
W skład zestawu wchodzi:
Zestaw „maszyny proste” – ESB3
W skład zestawu wchodzi:
Zestaw „mechanizmy” – ESB4
W skład zestawu wchodzi:
Zestaw „drgania, tarcie, energia” – ESB5
W skład zestawu wchodzi:
W pracowni Instytutu Politechnicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie znajduje się 6 ram ES1 oraz 9 wymiennych modułów badawczych:
Ponadto tą samą pracownię wyposażono w różne zestawy z zakresu konstrukcji - seria STR. Zakupiono 6 ram STR1 wraz z akcesoriami umożliwiającymi podłączenie do komputera oraz 9 wymiennymi modułami badawczymi:
Od czasu dostarczania tych systemów do pracowni w Tarnowie seria STR została zaktualizowana do serii STS. Montaż modułów na ramie STS1 jest teraz jeszcze bardziej intuicyjny, a do tego, w standardzie jest wyposażenie w ujednolicony system akwizycji danych VDAS, więc nie występują dodatkowe akcesoria takiej jak STR1a i STR2000.