Typ urządzenia | Moduł eksperymentalny - wymaga jednostki podstawowej |
Poziom kształcenia | Szkoła średnia techniczna |
Karta katalogowa produktu (ENG) | Link »»» |
Katalog produktów producenta | Link »»» |
Moduł do badania transformatorów pozwala na przeprowadzanie badań z zakresu własności transformatorów. Stanowisko posiada:
Stanowisko zaprojektowano specjalnie do celów dydaktycznych. Gniazda na panelu są odpowiednio opisane i odpowiadają kolorom kabli, a połączenia wykonuje się za pomocą wtyków bananowych. Przekładnia transformatora umożliwia prowadzenie eksperymentów przy niższym napięciu.
Panel kontrolny posiada analogowe i cyfrowe mierniki potrzebne do pomiaru napięcia elektrycznego, natężenia prądu i mocy. Zestaw zawiera również obciążenia rezystancyjne, indukcyjne i pojemnościowe, które można łączyć szeregowo, równolegle, w trójkąt lub w gwiazdę. Transformator trójfazowy i jeden z transformatorów jednofazowych posiadają termoparę na uzwojeniu pierwotnym i wtórnym, zapewniające bezpośredni odczyt temperatury rdzenia oraz przewodów.
Obwody zawierają zabezpieczenia wykonane zgodnie ze standardami przemysłowymi. Użytkownik może ustawić przekaźnik zabezpieczający z poziomu panelu lub za pomocą komputera, w celu pomiaru natężenia prądu w obwodzie, wykrycia prądów doziemnych, błędów napięcia lub częstotliwości. Jeśli użytkownik wywoła awarię w obwodzie, przekaźnik otworzy wyłączniki nadprądowe w odpowiednim obwodzie. Wyłączniki te posiadają dźwignie oraz lampki informujące o załączeniu bądź wyłączeniu. Stanowisko posiada dodatkowe gniazdo, umożliwiające podłączenie opcjonalnych przekaźników bezpieczeństwa (np. PSA15).
Każdy moduł i stanowisko eksperymentalne wyposażone są w instrukcję obsługi i/lub materiał dydaktyczny[1].
UWAGA! Miejsce instalacji musi uwzględniać znaczące wymiary i ciężar stanowiska.
Wymiary i waga stanowiska: 1850 mm x 1870 mm x 960 mm, 790 kg
Stanowisko wykonane zgodnie z najnowszymi wymogami Unii Europejskiej.
Gwarancja: 5 lat
[1] Więcej na ten temat dowiesz się przesyłając zapytanie na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Stanowisko umożliwia przeprowadzenie eksperymentów z zakresu:
Wymagana powierzchnia:
Konstrukcja budynku uwzględniająca odpowiednią nośność. Płaska solidna podłoga o wymiarach powierzchni ok. 3 x 2 m.
Zasilanie elektryczne:
Zasilanie trójfazowe 380 - 440 VAC, 5 kVA, 50 Hz.
Wyłącznik różnicowoprądowy (PSA15)
Moduł do badania zabezpieczeń transformatorów, autotransformatorów, generatorów innych urządzeń dwuprzewodowych napięcia przemiennego. Jest to nowoczesne rozwiązania przemysłowe dostosowane do potrzeb edukacyjnych. Urządzenie wyposażone w funkcje:
Parametry elektryczne: 110 VAC, 1 A, 50 Hz, czas reakcji maks. 25 ms.
Wymiary i waga: 300 mm x 550 mm x 278 mm, 13,5 kg.
Gwarancja: 5 lat
Węzeł modułowej sieci elektroenergetycznej (PSLHB)
Umożliwia łatwe połączenie dwóch lub więcej modułów sieci elektroenergetycznej (złącz zasilania, obwodów testowych, przycisków zatrzymania awaryjnego w konfiguracji niezależnej pracy modułów lub wyłączającej cały układ). Urządzenie jest kompatybilne z modułami:
W zależności od konfiguracji i wymagań systemu dostarczane są także przewody różnej długości (krótki - PSLSC / średniej długości - PSLMC / długi - PSLLC).
Wymiary i waga: 650 mm x 550 mm x 620 mm (wymagane miejsce na podłodze ok. 1 m x 1 m), 50 kg.
Zasilanie: sieć trójfazowa 380/415 V z przewodem neutralnym, do 32 A na fazę.
Gwarancja: 5 lat