Frezarka 3-osiowa MicroCNC

 • MicroCNC
Kategoria: Mechatronika
Nr kat.: CN4234
Liczba odwiedzin: 642
Typ urządzenia Zestaw
Karta katalogowa produktu (ENG) Link »»»
Katalog produktów producenta (ENG) Link »»»

Frezarka 3-osiowa MicroCNC CN4234

Modułowy zestaw frezarki o 3 osiach w układzie kartezjańskim XYZ do nauki projektowania CAD/CAM i wykonywania powierzchni frezowanych.

Zestawy MicroCNC zostały zaprojektowane z myślą o zastosowaniach dydaktycznych. Dzięki tym założeniom:

 • kompaktowych rozmiarów - każdy z zestawów mieści się na standardowych rozmiarów stole warsztatowym,
 • optymalne cenowo - chcielibyśmy umożliwić wyposażenie pracowni w kilka mniejszych zestawów zamiast w jedną przemysłowych rozmiarów obrabiarkę CNC, aby każdy z uczniów mógł brać czynny udział w procesie nauczania,
 • są wykonane tak, aby kluczowe elementy były dobrze widoczne podczas pracy urządzenia, aby proces kształcenia był jak najbardziej kompletny.

Dzięki konstrukcji modułowej studenci mogą poznać podstawy budowy i działania maszyn CNC, problemy techniczne i przykłady rozwiązań konstrukcyjnych, a także samodzielnie wykonać montaż urządzenia. Prawidłowo złożona frezarka jest gotowa do pracy i może być przechowywana na płycie jednostki podstawowej (CN4079).

Zestaw frezarki składa się z pionowego modułu wrzeciona o sterowanej wysokości oraz dwuosiowego modułu pozycjonowania obrabianej powierzchni. Silnik elektryczny prądu stałego oraz silniki krokowe podłącza się do jednostki podstawowej, która daje pełną kontrolę nad nimi za pomocą poleceń G-code. Obserwację, jak każde polecenie kodu wpływa na działanie frezarki, ułatwiają tarcze obrotowe umieszczone na zewnętrznych końcach wałów silników krokowych.

Układ umożliwia obróbkę ubytkową elementów plastikowych lub drewnianych. Przesuwanie powierzchni wzdłuż osi, podczas obrotu wrzeciona, powoduje frezowanie górnej części materiału. Dzięki temu można przykładowo wygrawerować zaprojektowany wzór lub napis.

 Praca z frezarką CN4234

Wraz z zestawem dostarczana jest pełna dokumentacja, w tym instrukcja montażu i obsługi oraz podręcznik dydaktyczny w języku polskim[1], zawierający gotowe scenariusze zajęć z zakresu:

 • Projektowania wspomaganego komputerowo (CAD),
 • Komputerowego wspomagania wytwarzania (CAM),
 • Obsługi programów CAD/CAM,
 • Poleceń G-code oraz M-code,
 • Budowy i działania frezarki,
 • Przykładowych ćwiczeń dotyczących wytwarzania elementów frezowanych przy użyciu technologii CNC.

 Gwarancja: 1 rok

[1] Więcej na ten temat dowiesz się przesyłając zapytanie na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W skład zestawu wchodzi:

 • Moduł wrzeciona frezarki z silnikiem prądu stałego i silnikiem krokowym, ustalającym wysokość frezu w osi Z o zakresie 50 mm,
 • Moduł 2-osiowy pozycjonowania narzędzia napędzany silnikami krokowymi, o zakresie 145 mm w osi X (wzdłużnej) i 50 mm w osi Y (poprzecznej), dokładności pozycjonowania 0,07 mm i maksymalnej prędkości 300 mm/min,
 • Zestaw przewodów połączeniowych, narzędzi i elementów montażowych,
 • 2 wiertła o średnicy 1,6 mm (standardowe mocowanie 4 mm),
 • Komplet 10 bloków z poliuretanu i 10 akrylowych płytek do obróbki,
 • Instrukcja montażu i obsługi oraz podręcznik dydaktyczny.

UWAGA: konfiguracja sterownika wymaga podłączenia do zewnętrznego komputera!

Jednostka podstawowa MicroCNC CN4079

Jednostka podstawowa MicroCNC (CN4079)

Jednostka podstawowa umożliwia mocowanie modułów systemu MicroCNC, posiada osłonę bezpieczeństwa, zasilacz silników oraz sterownik maszyn CNC programowany przez port USB.


 Oprogramowanie Deskproto CN2498

Oprogramowanie Deskproto (CN2498)

Zaawansowana aplikacja CAM używana przez szeroką gamę producentów i instytucji. Jest kompatybilna z większością profesjonalnych pakietów CAD (m.in. Solidworks, AutoCAD) i umożliwia napisanie programu G-code dla dowolnej maszyny CNC.

 Oprogramowanie CamBam CN2171

Oprogramowanie CamBam (CN2171)

Aplikacja do tworzenia plików CAM oraz instrukcji G-code na postawie projektu CAD lub przez wbudowany prosty edytor geometrii.


Zapasowe wiertła CN1292

Zapasowe wiertła (CN1292)

Komplet 2 zapasowych wierteł 1,6 mm o średnicy mocowania 4 mm.


Bloki do modelowania CN9581

Bloki do modelowania (CN9581)

Zestaw elementów do obróbki ubytkowej na frezarkach MicroCNC.

Pliki

Zapytaj o produkt