Tokarka 2-osiowa MicroCNC

 • MicroCNC
Kategoria: Mechatronika
Nr kat.: CN2668
Liczba odwiedzin: 555
Typ urządzenia Zestaw
Karta katalogowa produktu (ENG) Link »»»
Katalog produktów producenta (ENG) Link »»»

 Tokarka 2-osiowa MicroCNC CN2668

 

Tokarka 2-osiowa MicroCNC to modułowy zestaw do nauki projektowania CAD/CAM toczonych brył obrotowych i sterowania maszyną CNC.

Zestawy MicroCNC zostały zaprojektowane z myślą o zastosowaniach dydaktycznych. Dzięki tym założeniom:

 • kompaktowych rozmiarów - każdy z zestawów mieści się na standardowych rozmiarów stole warsztatowym,
 • optymalne cenowo - chcielibyśmy umożliwić wyposażenie pracowni w kilka mniejszych zestawów zamiast w jedną przemysłowych rozmiarów obrabiarkę CNC, aby każdy z uczniów mógł brać czynny udział w procesie nauczania,
 • są wykonane tak, aby kluczowe elementy były dobrze widoczne podczas pracy urządzenia, aby proces kształcenia był jak najbardziej kompletny.

Dzięki konstrukcji modułowej studenci mogą poznać podstawy budowy i działania maszyn CNC, problemy techniczne i przykłady rozwiązań konstrukcyjnych, a także samodzielnie wykonać montaż urządzenia. Prawidłowo złożona tokarka jest gotowa do pracy i może być przechowywana na płycie jednostki podstawowej (CN4079).

Zestaw tokarki składa się z modułu obrotowego z uchwytem trójszczękowym oraz dwuosiowego modułu pozycjonowania narzędzia. Oba silniki krokowe i silnik prądu stałego podłącza się do jednostki podstawowej, która daje pełną kontrolę nad nimi za pomocą poleceń G-code. Obserwację, jak każde polecenie kodu wpływa na działanie tokarki, ułatwiają tarcze obrotowe umieszczone na zewnętrznych końcach wałów silników krokowych.

Układ pozwala na obróbkę wiórową cylindrów woskowych lub innych materiałów o niedużej twardości. Przesuwanie narzędzia wzdłuż osi, podczas obrotu elementu, powoduje symetryczne cięcia na obrabianym elemencie, co umożliwia wykonywanie nawet skomplikowanych kształtów powierzchni obrotowych.

 Proces toczenia CN2668

Wraz z zestawem dostarczana jest pełna dokumentacja, w tym instrukcja montażu i obsługi oraz podręcznik dydaktyczny w języku polskim[1], zawierający gotowe scenariusze zajęć z zakresu:

 • Projektowania wspomaganego komputerowo (CAD),
 • Komputerowego wspomagania wytwarzania (CAM),
 • Obsługi programów CAD/CAM,
 • Poleceń G-code oraz M-code,
 • Budowy i działania tokarki,
 • Przykładowych ćwiczeń dotyczących wytwarzania elementów toczonych przy użyciu technologii CNC.

 

[1] Więcej na ten temat dowiesz się przesyłając zapytanie na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W skład zestawu wchodzi:

 • Moduł napędu obrotowego tokarki z silnikiem prądu stałego i uchwytem trójszczękowym,
 • Moduł 2-osiowy pozycjonowania narzędzia napędzany silnikami krokowymi, o zakresie 50 mm w osi X (promieniowej) i 145 mm w osi Y (wzdłużnej), dokładności pozycjonowania 0,05 mm i maksymalnej prędkości 300 mm/min,
 • Zestaw przewodów połączeniowych, narzędzi i elementów montażowych,
 • Komplet 10 cylindrów woskowych,
 • Instrukcja montażu i obsługi oraz podręcznik dydaktyczny.

UWAGA: konfiguracja sterownika wymaga podłączenia do zewnętrznego komputera!

Gwarancja: 1 rok

Jednostka podstawowa MicroCNC CN4079

Jednostka podstawowa MicroCNC (CN4079)

Jednostka podstawowa umożliwia mocowanie modułów systemu MicroCNC, posiada osłonę bezpieczeństwa, zasilacz silników oraz sterownik maszyn CNC programowany przez port USB.


 Oprogramowanie CamBam CN2171

Oprogramowanie CamBam (CN2171)

Aplikacja do tworzenia plików CAM oraz instrukcji G-code na postawie projektu CAD lub przez wbudowany prosty edytor geometrii.

 Oprogramowanie Deskproto CN2498

Oprogramowanie Deskproto (CN2498)

Zaawansowana aplikacja CAM używana przez szeroką gamę producentów i instytucji. Jest kompatybilna z większością profesjonalnych pakietów CAD (m.in. Solidworks, AutoCAD) i umożliwia napisanie programu G-code dla dowolnej maszyny CNC.


Komplet cylindrów woskowych CN3300

Komplet cylindrów woskowych (CN3300)

Zestaw 10 cylindrów woskowych, które można wykorzystać do obróbki na tokarce microCNC.

Pliki

Zapytaj o produkt