Typ urządzenia | Moduł eksperymentalny - wymaga jednostki podstawowej |
Karta katalogowa produktu (ENG) | Link »»» |
Katalog produktów producenta | Link »»» |
Głównym elementem modułu jest kanał wentylacyjny z przezroczystym frontem i tyłem, wewnątrz którego zamontowany jest model symetrycznego skrzydła samolotu o profilu NACA. Skrzydło wyposażone jest 12 króćców do pomiaru ciśnienia rozmieszczonych na jego powierzchni. Króćce te podłączone są do planszy umieszczonej na froncie urządzenia, na której w obrazowy sposób przedstawiono rozmieszczenie punktów pomiaru ciśnienia.
Moduł jest łatwo montowalny na stanowisku AF10, a króćce pomiarowe z planszy frontowej podłączane są do opcjonalnie dostępnego wielokanałowego manometru cieczowego AF10A. Model skrzydła samolotu może być obracany wokół własnej osi, co pozwala regulować kąt natarcia. Na panelu frontowym jest naniesiona pomocna skala.
Wymiary i waga (spakowany): 0,2 m3, 10 kg
Każdy moduł i stanowisko eksperymentalne wyposażone są w instrukcję obsługi i/lub materiał dydaktyczny[1].
Gwarancja: 5 lat
Stanowisko umożliwia przeprowadzenie eksperymentów z zakresu:
[1] Więcej na ten temat dowiesz się przesyłając zapytanie na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jednostka podstawowa dla modułów laboratorium: Aerodynamika – AF10
Mobilna jednostka podstawowa zapewniająca stały przepływ powietrza dla modułów eksperymentalnych laboratorium Aerodynamiki.
Wymiary i waga: 740 mm x 950 mm x 1900 mm, 125 kg
Wielokanałowy manometr cieczowy do stanowiska AF10 – AF10A
Manometr do pomiaru ciśnienia w wybranych modułach eksperymentalnych do stanowiska AF10. Zależnie od modułu wykorzystywane są od 2 do 12 króćce pomiarowe.
Wymiary i waga: 640 mm x 160 mm x 470 mm, 6 kg
Pierwsza jednostka podstawowa AF10 w Polsce wraz z wielokanałowym manometrem cieczowym (AF10a) i czterema wymiennymi modułami badawczymi została dostarczona na Politechnikę Wrocławską. O wyposażeniu pracowni można przeczytać artykuł na stronie uczelni Nowe stanowisko dydaktyczne na W9 – dla przyszłych lotników (pwr.edu.pl). Dostarczone moduły badawcze to: