Typ urządzenia | Moduł eksperymentalny - wymaga jednostki podstawowej |
Karta katalogowa produktu (ENG) | Link »»» |
Katalog produktów producenta | Link »»» |
Moduł eksperymentalny ilustrujący zastosowanie równania Bernoulliego w kanale zbieżno-rozbieżnym. Rurka Prandtla mierzy niezależnie zarówno ciśnienie całkowite, jak i ciśnienie statyczne. Rurka przechodzi wzdłuż osi kanału i łączy się z manometrem AF10A za pomocą elastycznych przewodów poprzez szybkozłącza. Przejrzysta skala nadrukowana na kanale ułatwia odczytanie pozycji sondy.
Studenci weryfikują teoretyczne założenie stałości ciśnienia całkowitego przy obserwacji wzrostu i spadku ciśnienia statycznego. Porównują również wartość teoretyczną stosunku powierzchni do prędkości obliczoną z równania Bernoulliego do wyników eksperymentalnych.
Wymiary i waga (spakowane): 0.2 m3, 10 kg
Każdy moduł i stanowisko eksperymentalne wyposażone są w instrukcję obsługi i/lub materiał dydaktyczny[1].
Gwarancja: 5 lat
Stanowisko umożliwia przeprowadzenie eksperymentów z zakresu:
[1] Więcej na ten temat dowiesz się przesyłając zapytanie na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jednostka podstawowa dla modułów laboratorium: Aerodynamika – AF10
Mobilna jednostka podstawowa zapewniająca stały przepływ powietrza dla modułów eksperymentalnych laboratorium Aerodynamiki.
Wymiary i waga: 740 mm x 950 mm x 1900 mm, 125 kg
Wielokanałowy manometr cieczowy do stanowiska AF10 – AF10A
Manometr do pomiaru ciśnienia w wybranych modułach eksperymentalnych do stanowiska AF10. Zależnie od modułu wykorzystywane są od 2 do 12 króćce pomiarowe.
Wymiary i waga: 640 mm x 160 mm x 470 mm, 6 kg
Pierwsza jednostka podstawowa AF10 w Polsce wraz z wielokanałowym manometrem cieczowym (AF10a) i czterema wymiennymi modułami badawczymi została dostarczona na Politechnikę Wrocławską. O wyposażeniu pracowni można przeczytać artykuł na stronie uczelni Nowe stanowisko dydaktyczne na W9 – dla przyszłych lotników (pwr.edu.pl). Dostarczone moduły badawcze to: