Mechanika płynów

Stanowiska dydaktyczne z zakresu mechaniki płynów znajdą swoje zastosowanie w pracowniach, w których odbywa się kształcenie z przedmiotów: mechanika płynów, hydrologia i gospodarka wodna, odnawialne źródła energii, geotechnika, fundamentownictwo prowadzonych na takich kierunkach jak: budownictwo, energetyka (odnawialne źródła energii), inżynieria środowiska, ochrona środowiska i geoinżynieria.

 

Stanowiska dydaktyczne z zakresu mechaniki płynów podzieliliśmy na dwie podkategorie ze względu na formę stosowania:

  • Samodzielne stanowiska natomiast poruszają zagadnienia, przy których modułowość mogłaby być trudna do uzyskania. W tej podkategorii znajdują się m.in. kanały przepływowe o dużych przekrojach (FC80 i FC300), stanowiska do badania zjawiska sedymentacji (H311), przemakalności (H312), hydrologii i symulacji opadów deszczu (H313V), ale też proste urządzenia poruszające istotne w mechanice płynów zagadnienia jak wyznaczanie środka parcia (H11), przeprowadzanie doświadczeń z zakresu hydrostatyki i właściwości cieczy (H215, H314, H410).

 

Na wszystkie stanowiska z mechaniki płynów udzielamy 5-letniej gwarancji !

 

  • Filtruj
Nr kat.: H311
Liczba odwiedzin: 2074

Stanowisko umożliwiające badanie zjawiska osiadania zawiesin w cieczach (zjawisko sedymentacji) oraz zapoznanie z efektem ściankowym.

Poziom kształceniaSzkoła średnia ogólnokształcąca
Nr kat.: H400
Liczba odwiedzin: 2088

Wolnostojące stanowisko służące do demonstracji podstawowych zasad kawitacji w zwężce Venturiego oraz jej wpływu na wydajność maszyn i systemów hydraulicznych.

Nr kat.: TE86
Liczba odwiedzin: 791

Stanowisko pokazujące zjawisko uderzenia hydraulicznego, kawitacji, a także rozchodzenie się fal uderzeniowych z prędkością dźwięku w wodzie.