Mechanika płynów

Stanowiska dydaktyczne z zakresu mechaniki płynów znajdą swoje zastosowanie w pracowniach, w których odbywa się kształcenie z przedmiotów: mechanika płynów, hydrologia i gospodarka wodna, odnawialne źródła energii, geotechnika, fundamentownictwo prowadzonych na takich kierunkach jak: budownictwo, energetyka (odnawialne źródła energii), inżynieria środowiska, ochrona środowiska i geoinżynieria.

 

Stanowiska dydaktyczne z zakresu mechaniki płynów podzieliliśmy na dwie podkategorie ze względu na formę stosowania:

  • Samodzielne stanowiska natomiast poruszają zagadnienia, przy których modułowość mogłaby być trudna do uzyskania. W tej podkategorii znajdują się m.in. kanały przepływowe o dużych przekrojach (FC80 i FC300), stanowiska do badania zjawiska sedymentacji (H311), przemakalności (H312), hydrologii i symulacji opadów deszczu (H313V), ale też proste urządzenia poruszające istotne w mechanice płynów zagadnienia jak wyznaczanie środka parcia (H11), przeprowadzanie doświadczeń z zakresu hydrostatyki i właściwości cieczy (H215, H314, H410).

 

Na wszystkie stanowiska z mechaniki płynów udzielamy 5-letniej gwarancji !

 

  • Filtruj
Nr kat.: H52 / H53V
Liczba odwiedzin: 1261

Stanowisko do badanie pracy dwóch pomp odśrodkowych połączonych szeregowo lub równolegle w wersji analogowej lub z pomiarem elektronicznym oraz regulacją prędkości obrotowej.

Nr kat.: H85V
Liczba odwiedzin: 443

Stanowisko dydaktyczne z wbudowanym systemem akwizycji danych VDAS do badania charakterystyk pracy różnych modeli pomp wirowych i wyporowych.

Nr kat.: H215
Liczba odwiedzin: 3066

Stanowisko eksperymentalne umożliwiające przeprowadzenie wizualnej demonstracji przepływu laminarnego i przepływu turbulentnego.